سهم گردشگران خارجی در شکار حیات وحش

سهم گردشگران خارجی در شکار حیات وحش

مدیر دفتر حفاظت از صید و شکار سازمان محیط زیست کشور گفت:‌ آخرین مجوز شکار مربوط به سال ۹۲ بوده که فقط یک ششم آن مشمول گردشگران خارجی شده است.

12

 

در خصوص شکار اتباع و گردشگران خارجی اظهار داشت: سازمان حفاظت محیط زیست برای گونه‌های در خطر انقراض هیچ‌وقت مجوز شکاری صادر نکرده و اگر یک تبعه خارجی به عنوان گردشگر وارد کشور شده و با عوامل سودجو دست به تخلف شکار زده دلیل بر صادر کردن مجوز شکار از سوی سازمان محیط زیست به آن گردشگر نیست.
وی ادامه داد: در سال ۹۳ هیچ مجوز شکار چهارپا برای شکارچیان داخلی و خارجی صادر شده و آخرین مجوزهای صادر شده به سال ۹۲ و قبل بر می‌گردد که آن هم برای گونه‌هایی که جمعیتشان زیاد و قابل برداشت بوده صادر شده است.
مدیر دفتر حفاظت از صید و شکار  سازمان محیط زیست با بیان اینکه در سال ۹۲، فقط ۲۹۶ مجوز به استانها صادر شده افزود: یک ششم این تعداد مربوط به گردشگران خارجی بوده که حدود ۲۰ الی ۴۰ مجوز است.
علی تیموری تاکید کرد: تصاویری که اخیرا در سایت‌ها پخش شده و نشان از شکار گردشگران خارجی در ایران است مربوط به این روزها نبوده  و شاید برای گذشته و یا کشور دیگری است.
وی در خصوص مجوزهای شکار صادر شده برای سال ۹۴ گفت: امسال فقط برای پرندگانی چون بلدرچین که جزئی از معیشت زندگی مردم هستند و ساکنین آن مناطق به‌طور سنتی برای گذران زندگی از آن‌ها استفاده می‌کنند مجوز شکار صادر کرده‌ایم.
مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!