جدیدترین آمار صندوق بین‌المللی پول از نرخ بیکاری

جدیدترین آمار صندوق بین‌المللی پول

نشان می‌دهد که همزمان با افزایش نرخ بیکاری در ایران طی سال‌های اخیر، جایگاه این کشور در میان کشورهای دیگر نیز بدتر شده و ایران در سال ۲۰۱۵ در رتبه ۲۴ به لحاظ بیکاری قرار گرفته است.

9412-26t2362

بررسی جدیدترین آمار صندوق بین‌المللی پول از میزان بیکاری در کشورهای جهان نشان می‌دهد که معضل بیکاری در ایران طی سال‌های اخیر در حال بدتر شدن است.

بر این اساس، نرخ بیکاری ایران از ۱۰٫۴ درصد در سال ۲۰۱۳ به رقم ۱۰٫۶ درصد در سال ۲۰۱۴ و پس از آن در سال ۲۰۱۵ به ۱۰٫۸ درصد افزایش یافته است. همچنین آمارهای این نهاد بین‌المللی از پیش‌بینی افزایش نرخ تورم در سال ۲۰۱۶ به ۱۱٫۲ درصد خبر می‌دهد.

بر این اساس، رتبه ایران در رده‌بندی کشورهای جهان به لحاظ تورم از ۲۹ در سال ۲۰۱۴ به ۲۴ در سال ۲۰۱۵ رسیده است که به معنای بدتر شدن جایگاه ایران در رده‌بندی جهانی است.

از آنجایی که اروپا هنوز با بحران اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کند و بسیاری از کشورها در حال اجرای سیاست‌های ریاضتی هستند، عجیب نیست که کشورهای اروپایی بالاترین نرخ بیکاری را در این گزارش به خود اختصاص داده‌اند.

به جز ۳ کشور نخست با آمار بیشترین بیکار، اسپانیا نیز نرخ ۲۲ درصد و رتبه پنجم را در اختیار دارد و پرتغال با نرخ بیکاری ۱۲٫۴ درصد و ایتالیا با نرخ ۱۱٫۸ در میان ۲۰ کشور نخست قرار دارند.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!